Ett hem för livsnjutaren
Stor etta på 49 kvadrat i Tollare. Välkommen hem till en skärgårdspärla med stad och natur inom räckhåll. Ta hissen ner till kajen och njut av ett morgondopp innan frukost.
Med en social planlösning och rymlig sovalkov passar bostaden perfekt för dig som vill ha rum för vänner, och ytor för avkoppling. Här välkomnas du in i en smart planerad bostad i stilrent och modernt utförande. Dessutom med bra förvaring, praktiska inslag som kombitvättmaskin och diskmaskin samt en rymlig balkong i trivsamt söderläge.
Vardagsrum och kök
När du kliver in i ditt nya vardagsrum möts du av de stora fönstren. Här finns det gott om plats för en soffgrupp och matplats. Längs ena väggen sträcker sig köket där skåpen är smidigt integrerade i de generösa arbetsytorna tillsammans med vitvarorna.
Sovalkov
En praktisk vägg separerar sovalkoven från hemmets sociala del och ger en känsla av avskildhet. Här ryms både säng och nattygsbord, och i ena hörnet finns ett linneskåp som ger plats för sängkläderna.
Badrum
I det helkaklade badrummet har du en kombimaskin som gör vardagen lite smidigare. Ovanpå vilar en praktisk bänkskiva som hjälper till vid organiseringen. Rummet är helkaklat i ett stilrent utförande och med spotlights i taket får du bra ljus oavsett tid på dygnet.
Hall och klädkammare
I hallen ligger ett praktiskt klinkergolv – slitstarkt och lättstädat. Häng av dig jackan till vänster och stuva in mössa i garderoben lite längre fram. Via passagen till höger når du badrummet och den rymliga klädkammaren.