Sällskaplig fyra för den aktiva familjen
I ditt sociala hem har du balkonger i två väderstreck. Under regniga dagar kan familjen njuta av soffhäng i det spatiösa vardagsrummet, eller smita ned till innergården för en lerig löprunda.
Med innergårdens utegym och löpspår finns alla möjligheter för ett aktivt liv precis utanför dörren. När du beger dig hemåt finns badkaret för långbadet och vardagsrummet för lata kvällar i soffan. Balkongerna vetter mot både öst och väst vilket ger goda chanser till både bruncher och middagar. I cykelverkstaden hämtar du cykeln när det är dags för en tripp till city som du når på fem minuter.
Kök och vardagsrum
I köket tillagas festliga måltider i energisnålt manér. Du har rymliga bänkskivor och stilren köksdesign som rymmer allt från en integrerad diskmaskin till fullhöjdkyl och fullhöjdsfrys. Middagsbordet kan du ställa i köket eller i vardagsrummet. När du har gäster kan du duka upp långbordet.
Balkong 1
Från det ljusa vardagsrummet når du balkongen i västerläge. Här får du kvällssol till middagen med familjen. Du har även möjlighet att få plats med lässtolen när du vill ha en lugn stund i solnedgången.
Sovrum 1 med klädkammare
Sovrummet ligger något avsides vilket gör det utmärkt som gästrum eller krypin för tonåringen. Du har plats för säng och skrivbordet till läxläsningen, med en stor klädkammare till shoppingfantasten.
Badrum och extratoalett
När löprundan är över kan du njuta av ett långt bad i badrummet. Tack vare extratoaletten slipper du dessutom oroa dig för köbildning. När klädhögen nått sin maxgräns fixar du det enkelt med tvättmaskinen och torktumlaren. På arbetsbänken kan du vika den rena tvätten.
Sovrum 2 och balkong 2
I detta lyxiga sovrum har du egen utgång till balkongen i österläge. Här får du sällskap av morgonsolen när du njuter av kaffet innan jobbet. Du har förvaring i garderoberna bakom dörren och gott om yta för en säng av större modell.
Sovrum 3
Sovrummet är ytsmart och välplanerat. Du har utsikt över innergårdens spännande aktiviteter och plats för säng och nattygsbord.
Entré
Kapporna hänger du i utrymmet rakt framför entrén. Här finns också städskåp och utrymme för sittplatsen för trötta ryggar.