Plats för umgänge i naturnära område
Välplanerad fyra på fjärde våningen i Stora Mossen med fin utsikt och bra förvaring. Bo nära tunnelbanan och mataffär, och njut av kvällspromenaden i charmiga villakvarter med fina skogspartier.
Här kommer du in med kassarna i en luftig hall där köket väntar till vänster. Maten får gott om utrymme med kyl och frys i fullhöjd innan du ska börja hacka och förbereda på de rymliga bänkytorna. När gästerna kommer kan de slå sig ner vid bordet invid fönstren i det öppna och ljusa rummet medan du fixar med det sista. Framåt kvällens slut är det största sovrummet med klädkammare och balkong platsen att börja drömma om.
Hall och klädkammare
När du kommer in i hallen ser du dörren in till klädkammaren rakt fram. Till vänster finns den rymliga garderoben med skjutdörrar, och därefter väntar det öppna rummet.
Kök och vardagsrum
Det öppna rummet rymmer kök och vardagsrum i ett. Köket är välplanerat och energieffektivt, och fönstret närmast köksbänken ger trivsamt ljus till bestyren. Diskmaskinen är snyggt integrerad och ugnen och mikron är placerade i ergonomisk höjd. Resten av rummet ger utrymme för sällskapliga möblemang på ekparketten.
Badrum
Klinkerplattorna på golvet har en behaglig komfortvärme, och väggarna är ljusa och helkaklade. Du har ett badkar, välplanerad förvaring och belysning från spotlights i taket. Rummets ena kortsida blir hemmets tvättstuga med vitvaror, förvaring och arbetsbänk.
Sovrum 1
Den breda sängen står fint i det luftiga rummet, och resten av rummet kan inredas med rogivande detaljer och textilier. Här kan du öppna balkongdörren och släppa in den friska luften när du bäddar i ordning och ska leta fram dagens kläder i klädkammaren.
Balkong
På din nya balkong kan en kafémöbel och trivsamma växter skapa en egen uteservering på hemmaplan. Rummet ligger med dörr från sovrummet, men det går smidigt att plocka ihop en bricka i köket och bära med ut.
Sovrum 2 och 3
Hemmets tre sovrum ligger på rad och du har två mindre sovrum att inreda och använda efter önskemål och behov. Garderoberna ger förvaring och fönstren bidrar med ljus.